loading
+420 773 165 574
mainpicSpolupráce s ověřenými špičkovými odborníky na poli komunální energetiky v ČR.Spolupráce s ověřenými špičkovými odborníky na poli komunální energetiky v ČR.
mainpicNezávislé poradenství v projektech úspor energie a obnovitelných zdrojů.Nezávislé poradenství v projektech úspor energie a obnovitelných zdrojů.
mainpicHájení zájmů měst a obcí na národní i evropské úrovni.Hájení zájmů měst a obcí na národní i evropské úrovni.
mainpicSemináře, konference a studijní cesty.Semináře, konference a studijní cesty.
mainpicPříprava mezinárodních projektů a informace o evropských výzvách přímo od organizace Energy Cities.Příprava mezinárodních projektů a informace o evropských výzvách přímo od organizace Energy Cities.

Aktualityicon

Kdo jsme

Sdružení energetických manažerů měst a obcí je sdružením měst a obcí či vyšších samosprávných celků se zájmem o realizaci energeticky úsporných opatření, využití obnovitelných zdrojů či souvisejících řešení v dopravě. Nyní sdružuje celkem 4 municipality, zakládajícími městy jsou Litoměřice, Chrudim, Kopřivnice a MČ Brno - Nový Lískovec.

Našim cílem je vytvoření účinné platformy, kde si obce a odborní partneři budou moci předávat informace a způsoby řešení nejrůznějších problémů v oblasti energetiky a dopravy, vzdělávat se na seminářích a konferencích jak v oblasti technologií, tak například v oblasti dotační politiky. V neposlední řadě obě skupiny získají cenné kontakty. Výsledkem budou moderní města a obce s nižší spotřebou energie a tedy i s nižšími výdaji.

Energetické úspory jsou také evropským trendem a vyžaduje je i evropská legislativa. Od ledna 2016 musí všechny nově postavené veřejné budovy nad 1500 m² splňovat standard budovy s téměř nulovou spotřebou energie. Od 1. 1. 2017 budou muset tento standard plnit všechny veřejné budovy s plochou nad 350 m² a od 1. 1. 2018 i všechny pod 350 m². Splnit tento standard není nemožné, poradíme Vám jak na to, ale také v tom, jak dlouhodobě snižovat energetickou náročnost vašeho města, či obce.

V neposlední řadě mají energeticky úsporná opatření pozitivní vliv na ekonomiku. Dávají práci lokálním zaměstnancům, což ocení například obce a města s vyšší nezaměstnaností.